כשהם ממוקמים בלב האוקיינוס ההודי, סמוך ליבשת אפריקה ולקו המשווה – איי סיישל מציעים לא רק חופשת גן עדן חלומית, אלא גם מזג אוויר מושלם, שאידיאלי לרביצה בטן-גב בחופים המרהיבים לאורך כל השנה.
מזג האוויר המאפיין את האיזור הוא סובטרופי, כלומר, לרוב חמים ונעים כאן מאוד, למרות שגם בימים חמים יכול לרדת גשם מרענן וחם. הטמפרטורות הממוצעות ברוב ימות השנה עומדות על 28-30 מעלות.
יחד עם זאת, תמיד יש עונות טובות יותר להגיע לבילוי מענג בארכיפלג המרהיב הזה, וכאן ריכזנו לכם את התקופות בהן תוכלו ליהנות ממזג אוויר מושלם לחופשה לא פחות ממושלמת.
אם דיברנו על גשמים ומשקעים, אזיי העונה הגשומה ביותר באיי סיישל היא בין יוני לאוגוסט. אך צריך לזכור שגם בימים גשומים, בזכות האקלים הסובטרופי הטמפרטורה נותרת חמימה למדי. עונת המונסונים עשויה להימשך ממאי ועד ספטמבר, כשגם בעונה זו הטמפרטורה המינימלית תעמוד לרוב על כ-24 מעלות נהדרות.
התקופה היבשה יותר באיים היא אוקטובר-אפריל, אז מתחילה כאן עונת הקיץ, וכמעט ולא יורדים גשמים. דווקא בתקופת הקיץ הישראלי, יולי-אוגוסט, ייתכנו יותר גשמים וסופות, אולם בזכות מיקומם של איי סיישל מצפון לאזור חגורת הטייפונים, אין כאן סערות רציניות.

הזמן האידיאלי לישראלים: החגים ופסח

מבחינת הנופשים הישראלים - תקופת חגי תשרי וחופשת פסח במרץ-אפריל היא הם הטיימינג המושלם להגיע לחופשה בסיישל. זו תקופה טובה מאוד גם להורים שילדיהם נמצאים בחופש ממוסדות החינוך וגם עונה בה מזג האוויר באיים נעים במיוחד. גם באוקטובר-נובמבר, נעים, חמים ויבש, וזאת לעומת חודשים מאי-ספטמבר, אז מתחילה עונת המונסונים שכאמור עשויה להיות גשומה בחלקה .

ומתי כדאי להזמין את כל הטוב הזה?

התשובה היא כמה שיותר מהר... כי ככל שתקדימו להזמין חבילת נופש בסיישל, כך תוכלו כבר להתעטף בציפייה המרגשת לקראתה, וכמובן ליהנות מזמינות חדרים גבוהה יותר, וטיסות זמינות וזולות יותר.
כך או כך, כדאי שתדעו שאיי סיישל נמצאים במרחק 6 שעות טיסה בלבד מישראל עם טיסות ישירות היוצאות לאורך כל השנה. כמו כן, ניתן להגיע לסיישל גם דרך אתיופיה או בירות אירופה מרכזיות, כמו פריז, לונדון או רומא, ומשם לקחת טיסות המשך.
נמל התעופה הבינלאומי של איי סיישל נמצא במרחק של 11 ק"מ מהבירה ויקטוריה (Victoria), וממנו ניתן להגיע במוניות או אוטובוס ישיר למרכז העיר. המטבע המקומי הוא רופי סיישלי, אך כמובן שניתן ורצוי לשלם במקומות המתויירים ביורו או בדולרים.