חזון אחראי לעתיד ירוק יותר

מכינים את הקרקע לתיירות עולמית בת קיימא

במשך יותר מ -60 שנה, קיימות הייתה חלק מה-DNA של קלאב מד. במהלך ההיסטוריה שלנו, גיבשנו אמונה חזקה: ** שיש לחלוק את רגעי האושר שאנו מעניקים לאורחים שלנו; לא ניתן לחוות אותם על חשבון אחרים או על הטבע **.

לכן אנו מוודאים שהפיתוח שלנו משקף את מה שאנו מכירים כיום כפיתוח בר -קיימא: המועדונים שלנו משתלבים בהרמוניה במיקומים יוצאי הדופן שלהם, ואנו ערניים לסביבה במיוחד עם יעילות אנרגטית, חסכון מקסימלי במשאבים, טיפול ומיחזור המים שלנו וקידום אנרגיות מתחדשות. מקורות, שליטה על טכניקות טיפול ומיחזור מים ...

אנו תורמים להתפתחות המקומית באופן שוטף ומפגישים בהרמוניה אנשים ממוצאים, דתות, לאומים ומסגרות שונות מאוד ... בזה אנחנו רוצים שקלאב מד תעסוק.

הסמכת GREEN GLOBE

** כל המועדונים שלנו באסיה-פסיפיק זכו ל"הסמכת Green Globe" לתיירות בת קיימא **, כולל קלאב מד Bali, Med Cherating Beach, קלאב מד Phuket, ועוד רבים אחרים!

הסמכת Green Globe היא התקן הגבוה והנבדק ביותר של תיירות אחראית. הוא נבדק פעמיים בשנה, ואתרי הנופש חייבים להוכיח רמות קיימות גבוהות בכל ההיבטים, החל מהכשרה וגיוס צוות, ועד בזבוז מזון ואנרגיה, בניית אתרי נופש ושימור המגוון הביולוגי, כולל שימור התרבות המקומית של הקהילות הסובבות.

המטרה שלנו היא לקבל הסמכת Green Globe בכל המועדונים שלנו ברחבי העולם בתקופה הקרובה.

לשמר את הטבע בכל מקום אליו אנו מגיעים

שמירה על הטבע היא אחד מערכי היסוד שלנו. מרגע תכנון המועדונים שלנו, אנו חשים תחושת אחריות עמוקה להגן על הסביבה המקומית.

אנו נותנים עדיפות לשילוב הרמוני של המועדונים שלנו עם סביבתם הטבעית יוצאת הדופן, שמירה על החי והצומח הטבעיים ושמירה על אותם מרחבים ופארקים יפים ככל האפשר. בכל מועדוני קלאב מד, ** המשטחים הבנויים מכסים רק 7% משטח האתר הכולל **, ומאפשרים לאורחינו לבלות את חופשתם במקומות שמורים להפליא.

בעת יצירת הגינה הטבעית והיפה שלנו ב- The Finolhu Villas, ** 95% מחיי הצומח של האי גודלו באתר* * על ידי צוות קלאב מד שלנו. רק 5% מהצמחים הובאו כדי להוסיף קצת צבע. יתר על כן, אנו מגדלים צמחים עם צריכת מים נמוכה ו ** משתמשים רק במים אפורים ** - מוודאים שאנו מנצלים את מירב משאבי הטבע ומצמצמים את טביעת הרגל שלנו!

חלוצים בבנייה אקולוגית

אנחנו תמיד מחפשים חידושים ברי קיימא כדי להפוך את המועדונים שלנו לירוקים יותר.

התקנו 6,000 מ"ר של לוחות פוטו-וולטאיים סולאריים ב- The Finolhu Villas. פאנלים סולאריים אלה מייצרים כעת 30% מהחשמל של המועדון **, ומאפשרים לנו להפיק את המרב ממשאבי הטבע העומדים לרשותנו.

צמצום בזבוז המזון בקלאב מד

למעלה מ-60 שנה שאנו מגישים אוכל בבופה במועדונים שלנו, לכן תמיד חיפשנו להגביל את כמות המזון המבוזבזת. לכן רכשנו ידע ספציפי כדי להפוך את המזנונים שלנו לנדיבים וטעימים, אך סבירים.

הטכנולוגיה החדשנית החדשה שלנו, Winnow, סייעה ** להפחית את בזבוז המזון ב -56%** ב- קלאב מד Bali. תוכנית זו מופעלת כעת במועדונים שלנו באסיה.

בזבוז המזון במועדונים שלנו הופחת למינימום לכ- ** 100 גרם פסולת לאדם בלבד, כלומר משקלו של קיווי אחד! **

צמצום צריכת המים בקלאב מד

במהלך השנים האחרונות עשינו מאמץ מודע לצמצם את צריכת המים במועדונים שלנו, והפחתנו אותה ב -12.5% באזורים עם לחץ מים מ-2010 עד 2015.

יתר על כן, ** 100% מפסולת המים שלנו מטופלים **, וכיום ב -89% מהמועדונים ישנם חסכמים.

להתראות לכלי פלסטיק!

האם ידעתם שמתוך 8 מיליון טונות הפלסטיק שנזרקים לאוקיינוס מדי שנה, יותר ממחצית מגיעים מאסיה?

לכן, אנו מצמצמים בהדרגה את השימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים בכל המועדונים שלנו ברחבי העולם, כדי לצמצם את טביעת הרגל שלנו ולשמור על האוקיינוס נקי.

מפחיתים פסולת בקלאב מד

קלאב מד נפרדת ממיכלי פלסטיק קטנים לשימוש חד פעמי בחדרי האמבטיות בחדרים. שמפו, ג'ל רחצה ותחליב גוף יהיו זמינים רק במיכלים גדולים למילוי מחדש (ובמוצרים המוקטנים במועדוני Exclusive Collection שלנו).

בלי כלי פלסטיק בארוחות

קשיות, כוסות, מגשים, כלי אוכל וצלחות מפלסטיק הוצאו משימוש בכל המודעונים של קלאב מד ברחבי העולם.

צעד קטן שלנו להקלה ענקית על כדור הארץ

קלאב מד נפרדת מבקבוקי המים הקטנים מפלסטיק שהיינו מחלקים במהלך טיולים... אבל, לא מהפסקות מים מרעננות בברזיות.

יוזמות אקולוגיות - זמן ניקוי החופים!

כשזה מגיע לשמירה על כדור הארץ, כל דבר קטן עוזר. אנחנו מקפידים לשמור על הכדור שלנו - ולערב גם את האורחים!

במספר מועדונים, המנהלים שלנו מארגנים מבצעי ניקוי חופים, ואוספים פסולת כדי לשמר את המערכת האקולוגית של האוקיינוס. הפסולת שנאספת הופכת לאחר מכן ליצירות אמנות שהילדים יוצרים במהלך סדנת Clean Art Planet במועדוני הילדים. אנחנו גם מארגנים ניקיון חופים בשיתוף עם 4Oceans, והאורחים המשתתפים מקבלים צמידי 4Ocean העשויים מ-100% חומרים ממוחזרים.

מדי שנה, ה- G.O's שלנו, המנהלים והאורחים משתתפים ביום הניקיון העולמי, שומרים על ניקיון החופים, היערות, הרחובות ואפילו מדרונות הסקי שלנו.

בקיץ האחרון בClub Med Bintan Island, 60 צוות ואורחי המועדון, יחד עם 300 תושבים מקומיים, הוציאו בהצלחה 450 ק"ג של פסולת החופים מסביב לאי ומעל 2,500 ק"ג במפרץ לאגוי, בשילוב עם אתרי נופש אחרים באי Bintan.

שימור המגוון הביולוגי

החל מכיבוד החי והצומח באזורים הטבעיים במהלך בניית המועדונים שלנו ועד להגנה על מינים בסכנת הכחדה, אנו ממלאים תפקיד חשוב בשימור המגוון הביולוגי.

ואכן, אנו מגנים באופן פעיל על 1,000 דונם של יערות אטלנטיים ראשוניים ​​ליד מועדון קלאב מד Rio das Pedras, ולמעלה מ-60 דונם של יערות טרופיים ראשוניים ​​ליד מועדון קלאב מד Cherating Beach.

בנוסף, אנחנו תמיד מנסים למצוא דרכים להגן על מינים בסכנת הכחדה בסביבת המועדונים שלנו. מקלט הצבים בClub Med Bintan Island מאפשר לנו לטפל בצי ים פגועים עד שהם מבריאים, שונית מלאכותית ב-Club Med Kani ו-מקלט דגים ב-[The Finolhu Villas](https://www .clubmed.co.il/r/the-finolhu-villas/y) עוזרים לשמר את המגוון הביולוגי של האוקיינוס ​​באיים המלדיביים, [Club Med Cherating Beach](https://www.clubmed.co.il/r/cherating-beach האתר הטבעי של /y) מספק בית לקופי מקוק ועוד מינים טרופיים רבים...

מפיצים אהבת חינם באמצעות מודעות סביבתית

חופשות הן זמן מצוין להירגע, אבל גם להתפתח וללמוד. אנחנו אוהבים כשהאורחים שלנו, גדולים וקטנים, משתתפים במאמצינו להגן על כדור הארץ שלנו. בין אם על ידי הצבת מודעות על האופן שבו האורחים יכולים לעבוד איתנו כדי לתרום את חלקם למען הסביבה או הזמנתם לאחת מהפעילויות הירוקות שלנו, אנחנו מרגישים באמת מתוגמלים כשהאורחים חוזרים הביתה כשהם מרגישים קרובים יותר לטבע, מלאי רעיונות על איך לחיות בצורה יותר ברת קיימא.

תוצרת מקומית אורגנית מהחווה עד הצלחת

בממוצע, 90% מהמוצרים במועדונים שלנו נרכשים מספקים מקומיים. מקורות המזון שלנו מחקלאים מקומיים ואגרו-אקולוגיים מאפשרים לנו להגיש תוצרת טרייה וגידול מקומי במסעדות שלנו, לספק לאורחינו מזון בעונה, אורגני וללא חומרי הדברה העובר ישירות מהשדות בחווה לצלחת.

אנחנו זורעים את זרעי הקיימות, ואתם קוצרים את הפירות - זה טוב יותר לסביבה וגם ולכם. בנוסף, בלוטות הטעם שלכם ייצאו למסע יוצא דופן, יגלו את התרבות הקולינרית המקומית ואת המעדנים המקומיים בבופה שלנו. ואפילו תוכלו ליהנות משיעורי בישול עם שפים מקומיים!

אז - חקלאים מקומיים מקבלים תמיכה, אנחנו יודעים בדיוק מאיפה המוצרים שלנו מגיעים, והאורחים שלנו זוכים לאכול אוכל בריא בעונה! זו יוקרה אמיתית.

ה- G.O's שלנו בשירות שימור המגוון הביולוגי

יותר מ-15,000 G.O's מקבלים הכשרה מדי שנה בנושא קיימות, ולומדים כיצד לסייע בשמירה על הסביבה שלנו. לאחר מכן, ה-G.O.s שלנו מעלים את המודעות בקרב האורחים שלנו באמצעות יוזמות אקולוגיות, מביאים רעיונות חדשים כיצד קלאב מד יכול להפוך לירוק יותר, ומתאימים את היוזמות הידידותיות לסביבה במועדונים שלנו.

יש לנו גם מזל שיש לנו מומחים אמיתיים למגוון ביולוגי וקיימות באתרי הנופש שלנו, כולל "Green GO" שלנו ב[Club Med Cherating Beach](https://www.clubmed.co.il/r/cherating -beach/y) והביולוג הימי שלנו ב-Club Med Kani!

קחו חלק ביוזמות ייחודיות

מגנים על חיות בר, עם מקלט הצבים שלנו

מקלט הצבים שלנו, הממלא תפקיד חיוני בשימור עולם החי המקומי Club Med Bintan Island מגן על שטחי הגידול לצד החוף של שני מינים בסכנת הכחדה, צב הים הירוק וצב הים הגלדי. המקלט משמש גם כמתקן מחקר, וכבית חולים לצבים פצועים, שם מטפלים בהם עד שהם מבריאים.

רק בקיץ האחרון בלבד, יותר מ-200 גורי צבים שוחררו בהצלחה משמורת הצבים שלנו בClub Med Bintan Island!

טיולים אקולוגיים לגילוי חיות הבר

במספר מועדונים, ה-G.O's שלנו מארגנים טיולים אקולוגיים מדי שבוע כדי לאסוף פסולת מאזורים מקומיים - והאורחים מוזמנים! אותם טרקים אקולוגיים חינוכיים ומהנים הם ההזדמנות המושלמת להתחבר מחדש לטבע.

בClub Med Cherating Beach למשל, האורחים יכולים להתחבר מחדש לטבע, לגלות את היערות השמורים המדהימים המקיפים את המועדון, וללמוד על הגנה על חיות בר, בהנחיית ה-Green GO שלנו

מחויבים לשיקום החיים הימיים במלדיביים

עולם החי התת ימי במלדיביים סובל מהתחממות כדור הארץ ומזיהום. ב-Club Med Kani, שיתפנו פעולה עם מספר ביולוגים ימיים כדי ליצור את Mobi Reef Underwater Trail, סיור שנורקלינג המלמד את האורחים שלנו על החיים מתחת למים וכיצד לשמר אותם.

יש לנו גם מתקן שונית מלאכותית, מחסה לדגים ובעלי חיים ימיים מסביב למועדון. ובנוסף, האורחים יכולים לתת חסות לשתילה מחדש של צמחי אלמוגים באמצעות תוכנית ריבוי האלמוגים שלנו.

מלמדים גם את הקטנטנים על קיימות

לומדים על צמחים, טבע ותזונה

תוכניות ה"Super Radish" והגנים הפדגוגיים* שלנו מלמדים את הילדים על תזונה בריאה ואחראית, צרכי הצמחים וכיצד לגדל ירקות טריים.

*במועדונים באלי, מרקש, אופיו, לה פלמיר, גווילין

שיתוף גישות אקולוגיות עם ילדים

אנו מאמינים בלסייע לילדים להבין ולהעריך טוב יותר את הסביבה המקומית באמצעות פעילויות מהנות ומעוררות השראה. הם לעולם לא ישכחו את מראה הצבים הקטנטנים בוקעים בClub Med Bintan Island, או לגלות את המערכת האקולוגית של דגים על השביל התת-ימי ב-[Club] Med Kani](https://www.clubmed.co.il/r/kani/y).

עידוד חילופי תרבות הדדיים

הילדים הקטנים שלכם יזכו להכיר חברים חדשים מכל העולם! הילדים המקומיים מוזמנים לבוא למועדון הילדים - לשחק משחקים מקומיים בקבוצות קטנות, ליצור יצירות אמנות ולצייר יחד.

תורמים לפיתוח מקומי

כיבוד המדינה המארחת שלנו ואוכלוסייתה הוא אחד העקרונות המכוננים של קלאב מד. הייעוד שלנו הוא לקדם את רווחתם של כל המעורבים והמושפעים מבניית המועדונים שלנו, ולעולם לא היינו יכולים לבסס את עצמנו במדינות בעלות תרבויות כה מגוונות אלמלא נבנה את המועדונים ברוח עמוקה של אחריות וכבוד כלפי המארחים והצוות שלנו.

מחויבים לכבד את המארחים שלנו

שיתוף פעולה עם ארגונים מקומיים

במהלך העשור האחרון, אנו עובדים עם ה-NGO Agrisud, חווה מקומית העוסקת בחקלאות אגרו-אקולוגית, ואנו מכשירים את החקלאים כיצד לעמוד בסטנדרטים של קלאב מד על מנת לספק מזון למועדונים שלנו ברחבי העולם.

שיתפנו פעולה עם למעלה מ-400 חוות אקולוגיות ברחבי העולם, מה שמאפשר לנו להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלנו ולהבטיח לאורחים שלנו גישה למזון טרי, עונתי ואורגני.

ב-Club Med Bali,** אנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם משפחות חקלאים מקומיות** שמספקות לנו ירקות טריים מדי יום. הקשר ההדוק איתם מאפשר לנו להתאים את התפריטים שלנו לפי כל משלוח, תוך שימוש רק במוצרים העונה. ובשנת 2018, הצלחנו לממן מיכל מים שיעזור להם במהלך עונת הבצורת!

חינוך והבאת אושר לקהילות המקומיות

מדי שנה, יותר מ-2,000 G.O's לוקחים חלק בהתנדבות בפעולות חינוך הקהילות המקומיות בנושאי מיחזור ושוויון, ולשמח אותם באמצעות בידור ומשחקים.

בין אם מדובר בהזמנת ילדים מקומיים למועדון כדי ליצור אינטראקציה עם האורחים, לקבל את פניהם במועדון לשיעורי ספורט, לארגן שיעורי אנגלית ומחשבים, או לספק להם תמיכה בבית הספר, ה-G.O's מעוררי ההשראה שלנו מובילים למעלה מ-140 פרויקטים לתמיכה באלפי משפחות.

מחויבים להשקיע בצוות שלנו

G.O's שמחים משמע אורחים שמחים

טיפוח כישרונות מקומיים

בניית מועדון קלאב מד מביאה יתרונות כלכליים וחברתיים לאזור, במיוחד באמצעות תעסוקה מקומית. המטרה שלנו היא ללכת רחוק יותר, ולשאוף למקסם ולהרחיב את היתרונות הללו.

75% מהמשרות במועדונים שלנו נוצרות באופן מקומי. יותר מ-15,000 G.O.'s עוברים הכשרה מדי שנה, בשל מגוון הפעילויות המוצעות במועדונים שלנו. הודות למסלולי הקריירה העשירים והמגוונים שלהם, 20% מה-G.O.'s שלנו התקדמו לתפקידים חדשים תוך שנה. יתרה מכך, 100% ממנהלי המועדונים מגויסים באופן פנימי.

במהלך השנים, פיתחנו מומחיות ייחודית בניהול אנשים ממוצא, תרבות, לאום ודת שונים, עם מדיניות של אפס אפליה:

§ למעלה מ-100 לאומים שונים מיוצגים במועדונים ובמשרדי החברה שלנו ברחבי העולם
§ בצרפת, שיעור התעסוקה של נכים הוא 4.7%
§ יותר מ-40% מתפקידי ההנהלה הבכירים מאויישים על ידי נשים, ואנחנו ב-10 החברות המובילות ב-SBF120 בשל אחוז הנשים בדירקטוריון.

קרן קלאב מד

קרן קלאב מד

קרן קלאב מד חוגגת את שנתה ה-40!

במועדונים ובמשרדים שלנו ברחבי העולם, אלפי G.O's מקדישים את זמנם, הרצון הטוב שלהם ואת המומחיות שלהם בתמיכה בפרויקטי צדקה מקומיים. מאז 1978, הם פועלים בתחומי ילדים, עשייה חברתית, תוכניות חינוך, אינטגרציה באמצעות ספורט ופיתוח בר קיימא, ומשקיעים את עצמם ביותר מ-140 פרויקטים שונים. במשך 40 שנה, קרן קלאב מד תמכה במחויבותם.

השאיפה שלנו: להמשיך להראות את הדרך לתיירות בת קיימא יותר, כלומר תיירות נחשקת יותר.

#ForwardTogether

גלו את קרן קלאב מד

אתרי הנופש המומלצים שלנו לחופשות ידידותיות לסביבה:

צעדים אקולוגיים שכולנו יכולים לנקוט

בחורף הזה, אנחנו מגבירים את המאמצים שלנו להפחית את צריכת האנרגיה שלנו על ידי חיזוק האמצעים הקיימים במועדונים ובמשרדים שלנו.

עכשיו תורנו

גם אתם יכולים לתרום בחסרון באנרגיה

אנו מאמינים שכל פעולה קטנה יכולה לעזור לשמר את המשאבים הטבעיים שלנו.
הנה כמה פעולות פשוטות ויומיומיות שתוכל לאמץ גם במהלך החופשות:

  • כבו את האור כשאתם יוצאים מהחדר, חדרים ריקים מעדיפים את החושך.
  • כבו מוצרי אלקטרוניקה כאשר אינם בשימוש.
  • הבטרייה מלאה? הוציאו את המטען מהשקע.
  • שימוש רב פעמי במגבות ככל הניתן
  • תנו מנוחה למעלית, המריצו את השרירים ורדו במדרגות מדי פעם.