תתכוננו להתאהב: הכל על הפארק הימי הלאומי סנט אן מרין Saint Anne Marinne

אם אתם אוהבי דגים, אלמוגים ושנורקלינג - אתם לגמרי הולכים להרגיש בבית בפארק הימי הלאומי סנט אן מרין (Saint Anne Marinne). מועדון קלאב מד סיישל הממוקם בלב האזור המרהיב הזה מציע לכם שייט קצר בסירה שתיקח אתכם לכמה מהמראות התת ימיים המדהימים ביותר שהים יכול להציע. זה באמת אוצר לאומי שאתם חייבים לבקר בו.

חיי האי

הפארק הימי הלאומי הוקם בשנת 1973 והיה הראשון מסוגו שהציע מקום מוגן ושמור לחיות הבר שבאוקיאנוס ההודי. פירוש הדבר שחל איסור חמור על דיג או סקי מים באזור, מה שמאפשר לדגים ולצמחים לחיות חיים שלווים ומאושרים. במתחם הפארק הוקצו מספר איזורים המיועדים לשנורקלינג ולפיקניקים, אך היעדר סירות המנוע מפזרות על הפארק שקט קסום ופסטורלי. אם תרצו להגביר את הקצב – ישנם לא מעט שיוטים בסירות היוצאים מהמעגן הקרוב.
בנוסף לאי סנט אן, חולש הפארק גם על חמישה איים אחרים: Moyenne, Round, Long, Cer ו-Ile Cachée , המהווים רק חמישית מכלל האזור. לכולם חופים מפוארים שכדאי מאוד לבקר בהם, וברוב מהווה שונית אלמוגים.
מאז 2005 הפך הפארק לאטרקציה תיירותית מרכזית המממנת את אחזקתו. 40,000 איש מבקרים פה מדי שנה, ואתרי נופש רבים, כמו קלאב מד סיישל, מפנים אליו את עשרות האורחים שלהם, שנהנים מסביבה טבעית מופלאה וייחודית.

הגן המפואר

בפארק תוכלו לחוות מקרוב גני אלמוגים מפוארים ומגוון עשיר של דגים, כולל כרישי שונית, דגי צינור (pipefish), דולפיני bottlenose וצבים חמודים ואהובים. עוד אלמנט בולט בפארק הוא אחו עשב הים הגדול ביותר בסיישל. השדות המרשימים הללו של צמחים תת-מימיים יוצרים מראה שובה עין עבור שנורקלרים ותענוג לשחות דרכם. אם תביאו את המצלמה התת-מימית שלכם – תוכלו לקחת אתכם מזכרת מופלאה ובלתי נשכחת של המראות החד פעמיים הללו.
בפארק גדלים כ-75 מינים של צמחייה, כמו טחבים, חזזיות, אצות ים, שיחי חוף ומטעים. מהלך הטיול שלכם תהיה לכם הזדמנות נדירה לפגוש 1,000 זנים של דגים, דו-חיים וזוחלים, וכן לצאת אל סיור מודרך שיכיר לכם את היצורים המיוחדים ביותר שחיים כאן באי.

חוויות רטובות ויבשות

נקודות השנורקלינג הטובות ביותר בפארק הן בערוץ סנט אן בין Sainte Anne לבין Moyenne, שם מחכים לכם יותר מ-150 מינים של יצורים ימיים ושפע עצום של אלמוגים. אבל הפארק הלאומי בסיישל מושלם גם למי שפחות אוהב לגלוש בקרקעית הים, עם שייט סירות זכוכית שקופות שמתאימות לבילוי משפחתי נהדר, ויפגישו אתכם עם המים הצלולים דרכם תוכלו לראות את כל השפע הימי המרשים בישיבה נינוחה ותחת קרני השמש המלטפות.

שמרו על הפארק הבתולי

הפארק פתוח בכל יום במהלך השנה בין השעות 06:30 בבוקר ל-17:30 אחה"צ. חודשים נובמבר עד פברואר הם הזמן הטוב ביותר לראות את האלמוגים, ונדרש לקנות כרטיס כניסה המקנה אפשרות לסייר בכל חלקי הפארק. חשוב לזכור,. הרשויות המקומיות נחושות לשמור על אופיו הבתולי של האזור, ולכן חל איסור חמור להשאיר חפצים אישיים במקום ובוודאי שלא לקחת איתכם פריטים מהמקום. שומרי הפארק מבצעים סיורים קבועים במקום, אז נא להתנהג בהתאם, ולהתמקד בהנאות!

קלאב מד - אלופים בחופשות בסגנון הכל כלול