בכל גיל, בכל רמת גלישה – אין מי שלא יכול ליהנות מחופשת סקי משפחתית בה כולם מתרגשים יחד במדרונות הלבנים, משתעשעים בפסגות ההרים המושלגות וחווים חוויות ביערות היפים. אך כדי להגיע לשלב המהנה הזה מוכנים ככל האפשר – מומלץ מאוד להכיר לילדים את הספורט הלבן והמופלא הזה מוקדם ככל האפשר.

אבל מתי מומלץ להתחיל ללמד ילדים את מיומנויות הגלישה? הכלל הבסיסי הוא שאם הילד כבר הולך על שתי רגליו בצורה יציבה ובוטחת – הוא בהחלט כבר יכול להתחיל ללמוד את יסודות הסקי הבסיסיים. ברור שכל ילד מתפתח בקצב שלו, אך בוודאי תשמחו לדעת ששיעורי סקי יכולים להתחיל כבר מגיל 18 חודשים (!). כמובן שבגיל זה אינכם יכולים לצפות שהוא יגלוש בביטחון במורד הר תלול במהירות של 60 קמ"ש, אבל זה גיל נהדר להתחיל להתרגל לשלג, לשחק במדרונות השטוחים, להכיר את הציוד ואולי-אולי גם לכבוש מדרון קטן.

חוויית הרים מופלאה

לצאת עם פעוטות לחופשת סקי היא בהחלט משימה מאתגרת, ונדרשת מכם לא מעט סבלנות עד שהם באמת יוכלו לעלות על מדרונות אמיתיים. רבים מבתי הספר לסקי - כמו גם בכל מועדוני הנופש של קלאב מד - מתחילים ללמד כבר מגיל 3 ומציעים מגוון שיעורי סקי לילדים. הקורסים הללו הם למעשה מבוא בסיסי לגלישת סקי והם מנוהלים על ידי צוות מקצועי ומיומן המחזיק בגישה נהדרת לילדים במטרה להנחיל להם את יסודות הגלישה להלהיב אותם מצעדיהם הראשונים והמרגשים בהרים הלבנים.
יתרון נוסף בשיעורי הסקי שלנו הוא שהם עוזרים בשיפור הכישורים החברתיים של הילדים באמצעות מפגשים עם ילדים אחרים ויצירת חברויות חדשות. יתרון נוסף, ולא פחות חשוב, לכם ההורים, הוא שבזמן שהילדים לומדים וחווים, אתם יכולים להסתער כמו שצריך על המדרונות ללא דאגות מיותרות.

ואם לא בא לי?

כל ילד הוא אינדיבידואל, זה ברור, ויש לקחת בחשבון שלחלקם יהיה קשה לפעול על פי ההוראות, ולכן שיעורי הסקי לא יהיו יעילים במיוחד. בנוסף, אם הילד לא אוהב שלג וקור וההרים הקפואים בחוץ מרתיעים אותו - אולי חופשת סקי אינה מתאימה לו בשלב זה, וכדאי לחכות שיתבגר מעט. אחת הדרכים הקלות לקבל החלטה בעניין הזה היא פשוט לשאול אותם אם הם רוצים ללמוד סקי. אם הם אומרים "לא", אין טעם לכפות עליהם. אנו בטוחים שאחרי פעם-פעמיים שיראו אתכם ואת אחיהם הגדולים מאושרים מבילוי מהנה באתר הסקי – הם כבר יתאהבו בו בעצמם. תנו לזמן לעשות את שלו...

אם לוקחים את כל אלו בחשבון - חושפים את הילדים לסקי מוקדם ככל האפשר, מלהיבים אותם בפעילות המרגשת בהרים, ומעניקים להם כישורים בסיסיים – אתם מבטיחים להם הרפתקאות אלפיניות מופלאות לכל החיים, ולכם – חוויות משפחתיות אינסופיות, בין אם בעתיד הקרוב, ובין אם קצת אחר כך...

סקי בעברית לילדים

בוודאי תשמחו לדעת כי במועדונים רבים של קלאב מד מתקיימות לאורך כל העונה ובתאריכים מסוימים, הדרכות גלישה בעברית לילדים. מדובר בשיעורי סקי מקצועיים עם המדריכים המנוסים של בית הספר הצרפתי לסקי ESF ובליווי צמוד של מדריכים (G.O) ישראלים. המלווים מתרגמים את ההנחיות המקצועיות לעברית ומלווים את הילדים בצעדיהם הראשונים על המגלשיים. שיעורי הסקי בעברית לילדים הם חוויה בלתי נשכחת להורים וילדים, בסיום שבוע הגלישה מתקיימת חלוקת תעודות ומדליות.