סקי למתקדמים: להפוך את האהבה לסקי לתשוקה ממכרת

חדדו את כישורי הסקי המתקדמים שלכם (וגם שמרו על הבטיחות)

כל חובב סקי רוצה לכבוש מדרונות מאתגרים ללא מאמץ ולהתגאות בטכניקות גלישה ושליטה אבסולוטית בתנאי השטח. כמובן, שאי אפשר להסתער בין לילה על מסלולים שחורים, אבל אם אתם חדורי מטרה ומוכנים לעבודה קשה - האהבה הגדולה שלכם לסקי תהפוך לתשוקה עוצמתית וממכרת. אז... איך לחדד את כישורי הסקי שלכם? גילשו למדריך המלא שהכנו במיוחד עבורכם.

כנסו לכושר

לקראת היציאה לחופשת הסקי שלכם – ודאו שאתם נמצאים בכושר וחזקים מספיק להתמודד עם כל האתגרים המחכים לכם במדרונות. רק אם תהיו בכושר גופני טוב, תוכלו תוכל להסתגל מהר יותר לתנאי השטח ולהסתער בקלות יחסית על מדרונות שחורים ואוף פיסט (off-piste).
המומחים שלנו ממליצים לא להגזים. אם אתם מרגישים תשושים - הדבר הכי טוב הוא פשוט לעצור למנוחה. כאבי שרירים בזמן פעילות גופנית, כמו גם בסקי, נובעים לרוב כתוצאה מהצטברות של חומצת חלב (חומצה לקטית), המעידה על רמת מאמץ גבוהה יחסית בהשוואה לרמת הכושר הגופני שלכם.
הצטברות של חומצה לקטית בגוף מגבירה את הסיכוי להתכווצות שרירים, וכך אתם עלולים להיחלש בזמן הגלישה.
לכן המפתח לשיפור ההרגשה הוא להאט את הקצב, כך שתוכל לשנות ולעבוד על הטכניקה שלכם. כשאתם גולשים במהירות, קשה לשנות משהו. לכן אתם כנראה זקוקים לחזור לבנייה מחדש של השרירים, והתרגול באמת עושה את זה מושלם.

למידע נוסף ומפורט יותר על הכנה פיזית לחופשת סקי, כנסו לכתבה המצויינת שלנו - הכינו גופכם לחורף (ולחופשת סקי...)

קחו שיעורים. תמיד!

גם אם אתם גולשים במסלולים שחורים, תמיד אפשר לשכלל מיומנויות וללמוד משהו חדש. רענון טכניקות הגלישה ולקיחת כמה שיעורים לפני חוויה האמיתית – תביא אתכם לרמה אחרת לגמרי של מיומנות וביטחון. לעתים קרובות, גולשים מתקדמים נהנים יותר לקחת שיעור פרטי של חצי יום מאשר שיעור קבוצתי שנמשך שבוע, מכיוון שכך תוכלו להתמקד בדיוק בצרכים הספציפיים שלכם. קלאב מד מעמידה לרשותכם מדריכים שישמחו לחדד ולשפר לכם את הטכניקה עד למקסימום.

סקי, במיוחד ברמה מתקדמת, הוא 95% פסיכולוגיה, ולמידת סקי backcountry ועל מדרונות שחורים, דורשת אמונה עצמית ופנימית גבוהה. סבלנות היא מילת המפתח. כדי לחזור את האמון בכישורים שלכם, ללמוד להתמודד בתנאי שטח קשים יותר, מדרונות שחורים ואוף פיסט - קחו מדריך שאתם סומכים עליו וכזה שיידע לנתב אתכם כל הדרך אל כיבוש ההר.

תכננו היטב את הפניות, במיוחד ב-אוף פיסט

גם גולשים מתקדמים שואלים את המדריך 'לאן עלי לפנות?' הסיבוב הראשון ושימוש נכון במוטות – הוא המפתח - הוא גורם לכם להתחיל את התהליך ולהיכנס לקצב. לכן המומחים שלנו מייעצים לתכנן את שלוש הפניות הראשונות לפני שאתם יוצאים לדרך, ואז להמשיך להסתכל קדימה, כך שתמיד תהיו מוכנים ומודעים לחלוטין לכל התפתחות בשטח עצמו.

סקי אוף פיסט הוא כמו גלישת סקי במסלולים הרגילים, אבל ההבדל היחיד הוא שאתם כל הזמן צריכים להיות בכוננות מלאה ולהתאים את עצמכם בכל רגע לתנאי השטח המשתנים. ייתכן שיהיה עליכם להתאים את העמדה או להעביר את המשקל על שני מגלשיים, וכמובן – להיות עירניים לתנאי השלג, במיוחד אם הוא כבד או בעל מעטפת קשה.

הצטיידו בציוד הנכון

הבונוס הגדול ביותר עבור גולשים מתקדמים הוא כי עכשיו אתם יכולים לקנות ציוד סקי שיתאים לכל המסלולים – הרגילים והקשוחים יותר. אבל חשוב לנקוט בזהירות רבה בבחירת הציוד. המומחים שלנו ממליצים שלא לבחור משהו גדול מדי או נוקשה שיקשה עליכם. הקלו על עצמכם בציוד איכותי ומדויק לצרכיכם.

מדרונות שחורים ונפלאים למתקדמים

Grand Couloir אשר בקורשבל הוא אחד המסלולים המפורסמים ביותר ואהובים במיוחד על גולשים מתקדמים. Mont Vallon מ-Meribel ל-Val Thorens מומלץ מאוד גם הוא.
ב-Val d'Isère, מסלול Le Fornet Trees מדהים ממש עבור גלישת אוף פיסט בתנאים טובים, כשלצידו מסלולVallée Perdue המציע הנאה מושלמת לכל הרמות.
ב- L’Alpe d’Huez מסלול ה- Sarenne הוא האדיאלי עבור גולשים מתקדמים עם ירידה אנכית של כ-1,800 מ'. במתחם השוויצרי של Verbier, גולשים מתקדמים יאהבו מאוד להסתער על ה-Tortin.

מאמרים נוספים לקריאה