סקי הוא אחת החוויות המדהימות והמרגשות ביותר, אך בהחלט יכול להיות גם מאתגר פיזית. רגע לפני שאתם יוצאים לחופשה סקי מרגשת – כנסו לכושר מתאים ותיהנו פי אלף יותר במדרונות המושלגים!
ומי מתאים יותר מלהכין אתכם לחוויה הלבנה מאשר הגולש האולימפי הבריטי לשעבר גרהם בל, שהתמודד במרוץ חוג הקוטב הצפוני לאורך 260 מיילים, ויודע, ובכן, דבר או שניים על כניסה לכושר לפני גלישת סקי. הנה ההמלצות המעולות שלו שיעזרו לכם להגיע בכושר שיא ולשמור עליו באותה רמה גם במהלך הגלישה

הספירה לאחור: 6 שבועות לפני חופשת סקי

6 שבועות לפני שאתם יוצאים אל חופשת סקי זה הזמן המושלם להתחיל להכניס את הגוף לכושר

בניית שרירים ספציפיים לסקי

במהלך הגלישה, ישנם שרירים מסוימים שייקחו חלק פעיל יותר מאחרים, ובמיוחד אנחנו מדברים על השוקיים ועל שריר הירך הארבע ראשי שלכם שיצטרכו לקבל יחס מיוחד. אחת הדרכים לעבוד על השרירים הללו היא על ידי עיסוק במשהו הדורש כישורי שיווי משקל וקואורדינציה. "דרך ממש פשוטה לגרום לשרירים הנכונים לעבוד לפני חופשה סקי היא להחליק על הקרח או על גלגיליות", אומר גרהם.

כושר אירובי

התחילו עם 20 דקות של אימון אירובי איפה ומתי שאתם יכולים. לדברי גרהם "זה מצריך עצימות נמוכה יחסית, אבל יעזור לכם להגביר את הדופק ולשפר את רמות הכושר לקראת החופשה".

הספירה לאחור: שבועיים לפני חופשת סקי

שבועיים לפני חופשת הסקי - זה הזמן להתאמץ קצת יותר ולהכין את השרירים לאימון רציני. אל תוותרו על השלב הזה, שבלעדיו אתם עלולים לחוות נוקשות וכאב לאחר גלישה במדרונות, ואתם בוודאי לא רוצים לוותר גם על חווית האפרה-סקי שמחכה לכם אחריה, נכון? אז... למקומות, היכון, זוזו.

מתיחות

שרירי המפתח שאתם צריכים להתמקד בהם באימוני המתיחות הם שרירי הארבע ראשי -שרירי הירך האחוריים, הגב התחתון, השוקיים, שריר המתוויך הארוך (Musculus adductor magnus) ורצועת מפרק הברך שלכם. גרהם ממליץ להחזיק מתיחה במשך 20-30 שניות, להרפות ולהמשיך בכמה סבבים, על מנת לתת לשרירים להתארך.

טכנולוגיה ומאמן אישי

צריכים עצות נוספות? למה שלא תנסו את אחת מאפליקציות כושר הסקי הזמינות כעת, כגון Be Fit. טכנולוגיה יכולה להיות יתרון גדול כשאתם מתכוננים לכבוש את המדרונות, וכמובן, אם יש לכם תקציב לכך אתם בהחלט יכולים לשכור לזמן קצר את שירותיו של מאמן סקי שיפעיל את כל השרירים הנכונים

הספירה לאחור: כשכבר הגעתם לחופשה

גם כשאתם כבר בעיצומה של החופשה, עדיין יש דברים נוספים שאתם יכולים לעשות כדי להפיק את המרב מזמן האיכות על המגלשיים ולצמצם למינימום פציעות ספורט וכאב:

להתחמם לפני, להרפות אחרי

חשוב מאוד להתחמם לפני הסקי, וחשוב עוד יותר לבצע מתיחות עדינות והרפייה לאחריו, וזאת בכדי למנוע פציעה. לדברי גרהם "זה הרבה יותר כואב (ומסוכן) כשנופלים אם הגוף נוקשה והשרירים תפוסים, מאשר אם הוא חם וגמיש".

מעקב אחר העצות הנהדרות של גולש הסקי האולימפי שלנו, ישפר את הכושר הכללי שלכם, ויהפוך את חופשת הסקי להרבה יותר נינוחה, מהנה ובטוחה, ובוודאי יסייע במניעת פציעות ונזק גופני אחר.
אז למה אתם מחכים? התחילו להכניס את התרגילים האלה לשגרת היום שלכם כבר עכשיו, ותבואו הכי מוכנים לכבוש את המדרונות!