אתם נמצאים בראש מדרון הרים יפהפה מכוסה שלג. אתם רוצים להגיע לקרקעית בצורה אלגנטית ומרגשת. עכשיו הדילמה - האם אתם מעדיפים לגלוש במורד המסלול או לקפוץ על סנובורד? הבחירה בין שתי האפשרויות מעסיקה לא מעט מחובבי ספורט החורף, בעיקר מאז שהסנובורד החל להיות פופולארי בסוף שנות ה-60. כמובן, שתוכלו ללמוד לעשות את שניהם, אבל אם אין לכם את הזמן המתאים לכך, נשאלת השאלה במה קל יותר לשלוט ויותר מהר ללמוד. כעיקרון, יש הסכמה כללית כי גלישת סקי היא הספורט הקל יותר ללמידה מבין השניים, אבל עם השנים סנובורד הפך לפשוט יותר, בעוד גלישה דורשת עקומת למידה ממושכת יותר לפני שתוכלו לעלות על המסלולים בביטחון מלא.

סקי מרגיש טבעי

עיקר השליטה בגלישת סקי קשור בטכניקה, וניתן ללמוד אותה בהדרגה ובשלבים. ראשית, התרגלו לעמוד על משטח הקרח, ואז לכו לצד ועצרו. כך, סקי מרגיש טבעי יותר, כי אנחנו בכל זאת יצורים עומדים עם שתי רגליים והיכולת לאזן באמצעותן את שיווי המשקל שלנו היא משהו שאנחנו רגילים לו כל חיינו. בשל כך, גם על מדרונות הסקי אנחנו יכולים לתקן את עצמנו באופן אינסטינקטיבי יותר.

סנובורד מצריך תרגול

סנובורד דורש שליטה בטכניקה מרכזית אחת: שימוש בקצוות העקב והבוהן בכדי לנווט. שתי כפות הרגליים מקובעות ללוח ואין מקום אמיתי לאיזון מחדש אם אתם עומדים ליפול עם הפנים לתוך השלג. יש סיכוי גם להרגיש מרותקים ללוח ולא חופשיים, והעמדה הזו עשויה להרגיש מעט לא טבעית. ייתכן שייקחו כמה ימים לאימון ולימוד השיטה, אך לאחר השלב הראשוני ההתקדמות תגיע מהר יותר.

כך או כך, גם סקי וגם סנובורד הם שני ענפי ספורט שדורשים רמת כושר ראויה. סנובורד הוא יותר על היכולת של אמצע הגוף להתפתל ולהסתובב כדי ליצור תנועה; ואילו גולשי הסקי צריכים רגליים חזקות.

מבט פתוח

בגלישת סקי, הכל פתוח לפניכם ותוכלו לראות מה עתיד לבוא. כשמדובר בסנובורד, אתם לרוב בתנוחה צדדית על הלוח מבלי מראה מלא של מה שנמצא מולכם. זה מרגיש קצת כמו לבהות מחלון הנוסע במכונית תוך כדי ניסיון לנווט. צריך להתרגל ולתרגל.

סנובורד וסקי: ראש בראש

זה ייקח כמה ימים, אבל אין ספק שבקרוב תרגישו נוח יותר בבחירה שלכם בין סקי או סנובורד. הסנובורד יתחיל בקרוב לתגמל אתכם על ההשקעה הרבה בתרגול, האיזון ישתפר וככל שהלוח יהיה מהיר יותר יהיה לכם קל יותר להסתובב. עם הסקי, אתם, כגולשים מתחילים תשלטו בשמחה בטכניקה של המגלשיים הישרים או סיבוב בשלג כשהחלק הקדמי והאחורי יהיו ברוחב זהה זה לזה. לאחר מכן עליכם לעבור אל משטח שלג מסובך יותר המצריך לבצע פנייה בכדי לשנות כיוון. זה דורש סימטריה, איזון ודי הרבה תרגול. בשלב זה, גולש הסנובורד שלנו מתקרב עכשיו לקו הסיום, בעוד הגולש יישאר מעט מאחור, ויתאמן עוד קצת במדרונות המתחילים.

לסיכום

אז מה קל יותר? סנובורד ראשון או סקי ראשון? לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות, אך אם יש לכם רק שבוע אחד אצלנו בהרים - סקי יכולה להיות האופציה הטובה ביותר. בשהות ארוכה יותר או בשהות נוספת במהלך עונת החורף – מחכה לכם לעומת זאת חווית סנובורד נהדרת בשבוע השני כאן. לא חשוב במה תבחרו - העיקר שיהיה לכם כיף במהלך האימונים. בקלאב מד תוכלו ליהנות מכל העולמות עם שיעורי סקי וסנובורד בכל הרמות עם המדריכים המקצועיים שלנו מבית הספר הלאומי לסקי של צרפת (ה-ESF). המדריכים המנוסים ידריכו אתכם בצעדיכם הראשונים כמתחילים ואילו יקחו את המתקדמים מבינכם למסלולים חדשים ומסעירים וילמדו אתכם טכניקות חדשות . הגולשים המנוסים ביותר יכולים אף ליהנות משיעורי האוף פיסט (Off Piste( הייחודיים שלנו לרמות הגבוהות. כל שיעורי הסקי וסנובורד בכל הרמות כלולות בחבילה