מהי הדרך הטובה ביותר ללמוד לגלוש?

כמו מיומנויות רבות, סביר להניח שתצליחו מאד תחת עינו הפקוחה של מדריך מקצועי. אבל מדריכי סקי יכולים להיות יקרים, ובטח יש לכם חבר שלימד את עצמו לגלוש בעזרת כמה ספרים והרבה ניסוי וטעיה? או אולי יש לכם חבר או קרוב משפחה שיוכלו ללמד אתכם במהלך החופשה ותגמלו לו בכמה משקאות בבר וזהו?
לפניכם מספר טיעונים נפוצים בקרב חובבי סקי מתחילים או מקצועיים:

הדרכות סקי בשיטת עשה זאת בעצמך?

הטיעון הראשון והמובן מאליו למה לא להזמין שיעורי סקי רשמיים הוא כמובן העלות.
"כבר שילמתי על חופשה באלפים למה לבזבז עוד כסף על בית הספר לסקי?" לא נוכל להכחיש שמדריכי סקי מסוימים אכן גובים הרבה עבור המומחיות שלהם.
הנחה זו יכולה להיות בסיס שגוי להמשך הדרך. יש דרכים נכונות ולא נכונות ללמוד סקי ועדיף לבחור בדרך הנכונה מההתחלה. אנשי מקצוע ילמדו אתכם מערך מתקדם של מיומנויות המתפתחות באופן טבעי אחת מהשנייה ולאחר שתרכשו את הבסיס מאנשי מקצוע יהיה קל יותר לשמר אותו להמשך.
מדריך מקצועי יעריך את רמתך ויבחר את המסלול המתאים לך ביותר לתרגול. חברך, ככל שיהיה חבר טוב וגולש מיומן, יכול לשלוח אותך למדרון אדום הרבה לפני שאתה מוכן. התוצאה עלולה להיות תסכול רב וכאב קבוע לאחר שנחתת עם הפנים בשלג בפעם החמישים באותו יום.
כשאתם יוצאים לחופשת סקי עם קלאב מד העלות כבר לא מהווה בעיה שכן עלויות הדרכות הסקי לכל המשפחה כלולות במחיר החבילה.

לעשות רק מה שמתחשק לכם בחופשה וללמוד לגלוש "על הדרך"?

מי רוצה ללכת לבית הספר כשהוא בחופש? כשאתם מגיעים לאתר הסקי שלכם אתם רוצים את החופש לעשות מה שאתם רוצים, מתי שאתם רוצים. שיעורים נראים כמו הפרעה מיותרת לשעות הפנאי שלכם בהם תרצו לבלות יותר עם חברים על המדרונות.
זה טיעון לגיטימי לחלוטין אבל, שוב, האם אתם באמת רוצים לבזבז את כל הזמן הפנוי הזה בנפילות או חלילה בפציעה? שיעורי סקי הם השקעה קטנה לחיים שלמים של הנאה. וככל שתשתפרו, הספורט הזה הופך להיות כיף יותר. בנוסף, ייתכן וגם תפגעו בהנאה של מי שמנסה ללמד אתכם את היסודות. קצת לא הוגן לצפות מהם לוותר על נתח גדול מזמנם על המדרונות הלבנים בזמן שהם מנסים ללמד אתכם איך לפנות שמאלה או ימינה.
מה גם ששיעורי סקי לא דומים כלל לבית הספר אפור ומשעמם. בקלאב מד, סביר להניח שתלמדו בקבוצה של אנשים שיפלו או יתקדמו בדיוק כמוכם, ולפעמים גם צרת רבים היא קצת נחמה. שיעורי סקי הם עניין חברתי, הזדמנות להכיר חברים חדשים, לחלוק משקה אחר כך ולדבר על חוויות וקשיים שהתגלו במהלך היום.

אני אסתפק רק ברמת גלישה בסיסית

לרובנו אין כוונה לזכות באולימפיאדת החורף. אנחנו פשוט רוצים כישורים מספיקים שיאפשרו לנו ירידה בטוחה במדרון בקצב סביר כדי ליהנות מהנוף לפני שנחשוב על אפרה סקי. אז למה לשלם את כל הכסף הזה כשכל מה שאתם באמת רוצים זה קצת להתאמן לפני שהכיף בערב מתחיל?
זה יכול להיות טיעון שיטעים לחלק מהגולשים, אבל ההנאה האמיתית מסקי מתרחשת באמת רק כאשר אתם מגיעים לרמת מיומנות שבה זה מרגיש טבעי ומרגיע וללא דאגה מתמדת מנפילה או פציעה. עבור גולשים חובבים (שהם הרוב) רמת ביניים היא אידאלית, אך ללא הדרכות סקי מקצועיות הסבירות שתגיעו לרמה זו נמוכה. הרי אתם לא באמת רוצים להיות הגולשים האלה שכולם צריכים לחכות להם לפני שיוכלו להמשיך את היום.

אני זקן מדי

בית ספר לסקי מיועד לילדים. מבוגרים פשוט לא יכולים ללמוד מספיק בזמן קצר כדי להפוך את שיעורי הסקי לכדאיים.
ובכן, טענה זו לחלוטין אינה נכונה! כל אחד בכל גיל יכול ללמוד לגלוש ולהצליח לגלוש בביטחון בזמן די קצר. קבוצות הדרכת הסקי בקלאב מד מלאות באנשים מגיל 3 עד 73 שפעם אחר פעם מוכיחים שניתן ללמוד את מיומנות הגלישה בקלות מהמדריכים המקצועיים שלנו. אם אתם משתמשים בגיל כסיבה לא להזמין שיעורי סקי, ייתכן ואתם מחפשים תירוצים לא לגלוש :) .
כל הטיעונים שדוברו כאן למעלה נכונים גם לשיעורי סנובורד וגם לסקי. לא משנה איזה ספורט חורף תברחו, השקעה בשיעורים בהחלט שווה את זה הן למען הבריאות הפיזית והן למען היכולת שלכם ליהנות מחופשה נהדרת בהרי האלפים. הזמינו עם קלאב מד, איפה שכל הצרכים והעלויות של חופשת הסקי כלולים ותיהנו באמת מהזמן שלכם על המדרונות.