בין ה-2 ל-5 באוקטובר 2023, קלאב מד מגנה מרבלה (Magna Marbella) בדרום ספרד קיבל את פני שלושה שחקני פאדל מקצועיים. כולם בחסות שיתוף פעולה עם בבולט (Babolat), הם הגיעו כדי לחלוק טיפים, כדורים ורגעים נינוחים עם אורחי המועדון. אז ביקשנו משניים מהם: פטרישיה מרטינס ומיגל סמלר לספר לנו מה הם כל כך אוהבים בספורט הזה ומה עושה אותו כל כך מיוחד וטרנדי.

פאדל: כיף, משחרר, תחרותי וטרנדי

כשנשאלה מה היא כל כך אוהבת בפאדל, פטרישיה מרטינס לא הייתה צריכה לחשוב הרבה: "זה פשוט, כשאני משחקת פאדל, אני שוכחת את כל השאר". בת 22 ושחקנית הפאדל המקצועית הראשונה באקדמיית רפא נדאל בפלמה דה מיורקה, ספרד, היא בילתה את כל חייה עם מחבט בידה. "התחלתי עם טניס, בסביבות גיל 4. ואז, בסביבות גיל 14, חברה ששיחקה פאדל הייתה זקוקה לבן זוג, אז היא ביקשה ממני להפוך לשותפה שלה. ככה נכנסתי לפאדל ומעולם לא יצאתי", היא נזכרת עם חיוך על פניה. ומסיבה טובה, גם אם היא אוהבת טניס להוטה, העדפתה היא לפאדל. "אני חושבת שמה שאני הכי אוהבת זה לשחק כקבוצה, אפילו כצמד. זה ממש חשוב לי ליצור את הקשר הזה, לכלול את זה בגישה שלי למשחק ולתחרות. זה מאפשר לך לנקות את הדעת ולהירגע. אני חושבת שזה מה שאנשים כל כך אוהבים", מסבירה הספורטאית.

עבור מיגל סמלר, בן 26, שחקן פאדל מקצועי במשך ארבע שנים כולל שתיים בצוות בבולט, הפן החברתי של פאדל הוא לב ההצלחה והפופולריות שלו. "זה ספורט חברתי בכל הרמות. ראשית, יש את השותף הקבוע שלך, זה שאיתו אתה משחק לרוב. אבל זה לא הכל. יש גם הרבה פגישות. אפילו בטורניר אתה רואה הרבה אנשים, הרבה יריבים, אתה נפגש ומתקשר עם הרבה אנשים. זהו יתרון יוצא דופן בהשוואה לטניס, שהוא ספורט מאוד בודד, הן במשחק והן באימונים", מדגיש מי שהעפיל עד לרבע גמר הפאדל העולמי ב-2021. "שותף הפאדל שלי ואני הגענו לאירוע המרכזי של הטורניר לאחר שעברנו שני טורנירי מוקדמות רצופים. היינו הראשונים להגיע להישג כזה. אלו בדיוק הרגעים של ספורט ורוח צוות שהפאדל מעניק לנו", ממשיך הטניסאי המקצועני לשעבר שהפך למקצוען פאדל. עוד מוסיף: “עבורי, הבחירה לעבור לספורט הזה הייתה מכרעת, זה שינה את חיי. פאדל מביא לי כיף, תחרותיות ואורח חיים שונה מזה של הענף הקודם שלי, טניס".

משחקים, שיעורים וחילופים

גם אנשי המקצוע, פטרישיה מרטינס ומיגל סמלר, וגם החובבים הגיעו למועדון קלאב מד מרבלה כדי להשתתף באירוע שאורגן בשיתוף עם בבולט (Babolat). במהלך האירוע, הם זכו להנגיש את הספורט שלהם ל-GMs (לקוחות קלאב מד), על המגרש ומחוצה לו. " שיחקנו תחילה משחק ראווה כדי שמי שלא מכיר פאדל יוכל להבין על מה מדובר. לאחר מכן, יצרנו צוותים עם עובדי המועדון, ה-GOs שרצו בכך והתערבבנו איתם. לבסוף, קיימנו כיתות אמן לשחקנים שרצו לקחת את החוויה צעד אחד קדימה", אומרת פטרישיה מרטינס כמה שעות לפני סיום האירוע. "זה היה באמת תענוג, מתקני הספורט במועדון יוצאי דופן, רבים ומתוחזקים היטב. לגבי המועדון ובריכת השחייה שלו, הם מרהיבים, הייתי רוצה לבלות שם יותר זמן אבל זה יקרה בפעם הבאה. אני מתכננת לחזור לפה." לדעה זו שותף גם מיגל סאמלר: "לא רק שהמסלולים נהדרים, אלא שהקרבה שלהם למועדון ולבריכת השחייה המרהיבה שלו מאפשרת לך להירגע בין או אחרי משחקי פאדל. זה חשוב לשחק בתנאים טובים. בין אם אתה מתחיל או מנוסה, זהו ההקשר האידיאלי למשחק פאדל".

מעבר לרגעים הספורטיביים, השחקנים המקצועיים יכלו לחלוק את הארוחות שלהם וחלק מזמנם הפנוי עם האורחים שנכחו בקלאב מד מרבלה. "אני חושב שאת הרגעים האלה הכי אהבתי", אומר מיגל סמלר, "זה אפשר לי ליצור אינטראקציה עם האנשים ששיחקתי איתם, לתת להם עצות או טיפים קטנים. ניצלתי גם את ההזדמנות לדבר איתם על הארגון, הפעלה ותפעול של טורנירים חובבים ומקצועיים. זה ספורט שממשיך לצמוח, אז דברים מתפתחים כל הזמן". כחבר מייסד של איגוד הפאדל המקצועי (איגוד אנשי הפאדל), מיגל סמלר הוא לא רק שחקן, הוא גם עמוד תווך של הקהילה שממשיכה לצמוח סביב ספורט זה. לכן הוא לא מהסס לפרט את היתרונות והספציפיות למי שהוא פוגש. פטרישיה מרטינס מצדה התמקדה יותר בטיפים: “ניסיתי להעביר להם את מה שאני יודעת, לתת להם יותר ממה שאנחנו לומדים בקורס קלאסי. למתחילים, זה יהיה יותר לעבוד על המיקום שלהם על המגרש. למי שרוצה ללכת רחוק יותר, הייתי ממליצה לחשוב למה הם פוגעים בכדור בצורה כזו או אחרת, לחשוב למה הם שולחים אותו למקום אחד ולא למקום אחר. לא רק להדוף אותו אלא לחשוב על כיוון הזריקות שלהם".

תשתית וציוד יוצאי דופן

כפי שפטרישיה מרטינס ומיגל סאמלר הסבירו שניהם, אירוע זה התרחש בסביבה האולטרה-מיוחסת של מועדון הנופש קלאב מד מרבלה (Club Med Magna Marbella) ומגרשי הפאדל הרבים שלו. יש לומר שהמקום הזה לא נבחר באקראי. ספורט זה, שנולד במקסיקו בשנת 1969, הגיע לעיר הנופש המפורסמת על חוף הים בשנת 1974. משם הוא התפשט בהדרגה ברחבי ספרד ושאר אירופה. לכן זה היה הגיוני עבור קלאב מד לבחור את מועדון מרבלה כדי לארגן אירוע כזה. לגבי בבולט (Babolat) וצוותיו, הבחירה הייתה ברורה. מאז 2005, המותג ביסס שותפות גלובלית עם קלאב מד, איתה הוא חולק את ערכי המצוינות, השיתוף והספורטיביות. מערכת יחסים זו, שהוקמה בתחילה סביב תרגול הטניס, מכסה כעת גם פאדל באמצעות אספקת ציוד וארגון אירועי ספורט. "בבלוט הוא מותג שמסתמך על מספר שחקנים כדי שיוכלו להציע להם שירות פרימיום והזדמנויות רבות. לגבי המוצר, הוא באיכות יוצאת דופן בכל הרמות. אני ממליץ על זה לכל מי שרוצה להתחיל עם פאדל, במיוחד את המחבט שלי, ה-Technical Viper", אומר מיגל סאמלר.

שותפה היסטורית של קלאב מד מאז 2005 היא חברת בבלוט ( Babolat) שליוותה את קלאב מד בחשיבה שלה לכיוון פאדל. המותג פועל ומחדש בענף ספורט זה כבר למעלה מ-20 שנה, בבולט אכן הפך לאחד ממותגי הפאדל הגדולים בעולם. לכן, הוא מבטיח היום את הציוד המלא של פעילות הפאדל במועדונים ותומך בקלאב מד בבניית החוויה הנכונה ללקוחות שלו בספורט זה.

מועדונים המציעים אימוני פאדל